De Huningaheerd te Oostwold
Eigenaar van land en gebouwen: K.F. Jäger te Wuppertal (Dld.). Exploitant van het land: H.W. Kooistra (173) en H.A. Hamster (174). Adres: Huningaweg 25, Oostwold. Sinds 1972 bewoont de fam. Van der Meulen Huningaheerd, waarvan de schuren worden gebruikt voor stalling en opslag door het bedrijf. T.R. van der Meulen start in 1960 het landbouw-luchtvaartbedrijf onder het motto 'Tom Vliegt Voor U'.
Het bespuiten van gewasbeschermingsmiddelen is in de loop der jaren uitgebreid met andere activiteiten, zoals rondvluchten, vlieglessen en parachutespringen. Dit gebeurt vanaf het vliegveld in Oostwold. In 1999 is een verkeerstoren op het vliegveld gebouwd. Eigenaar van de gebouwen en 2.50 ha groenland voor de boerderij is zoon Tom-Karst van der Meulen. Hij is directeur van het vliegbedrijf Aero Service B.V. op het vliegveld Lelystad. De Huningaheerd is genoemd zijn naar de voormalige borg van de Huninga's te Oostwold. In de buurt daarvan zou de oorspronkelijke borg gelegen hebben. Elders worden 'recente opgravingen' genoemd, maar hiervoor zijn geen bronnen gevonden. Ook een andere boerderij, Huninga's Heem (Pitch & Putt) is naar de borg genoemd, evenals de straat waaraan de beide boerderijen zijn gelegen.
Bronnen:
Aan bovenstaande tekst is de uiterste zorgvuldigheid besteed. Desondanks kunnen er best fouten voorkomen. Constateer je fouten en/of heb je vragen, correcties, aanvullingen... geef die dan even aan mij door via mijn E-mail adres. |